Sprawdzone sposoby wychowania dziecka z zaniżonym poczuciem własnej wartości.

 1. Często krytykuj
 2. Nie dostrzegaj atutów dziecka
 3. Jeśli dziecko ma same 5 w szkole traktuj to jako coś normalnego
 4. Jeśli dziecko sobie nie radzi powtarzaj mu często że jest np. debilem
 5. Jeśli dziecko potrafi zrobić coś samemu nie dostrzegaj tego a możesz nawet doszukiwać się jakiejś wady.
 6. Jeśli dziecko marzy o wyjeździe zasiej w nim niepewność.
 7. Przedstaw dziecku że świat nas otaczający to ludzie źli i nie warto jest tam jechać.
 8. Jeśli Ty sama/sam masz zaniżone poczucie własnej wartości i próbujesz sobie to rekompensować przez markowe ubrania, szybkie/drogie samochody to dobrze. Ucz dziecko uciekania w kupowanie – zasada posiadania na pewno szybko „wykolei go” w jego życiu.
  Jeśli dziecko popadnie w uzależnienia możesz już sobie głęboko w myślach powiedzieć „mam go”
 9. Jeśli dziecko gdzieś jedzie może to być już czas wyjazdu w szkole podstawowej możesz użyć bardzo fajnego sformułowania które będzie na dziecko działało podprogowo. Jako że znam się na tym posłuchaj! Zdradzam Ci właśnie wiedzę tajemną a wiec przygotuj się do tego i nie zmarnuj tego bo raz użyte może Ci bardzo pomóc. Jeśli dziecko jedzie np. na wycieczkę powiedz mu coś takiego
  „ty jedziesz a mamusia tutaj sama zostanie ?” – uwierz mi to dobry tekst. Młody umysł który jeszcze nie jest w stanie rozróżnić emocji, wprowadzi w umyśle dziecka chaos. Dziecko będzie za tobą tęsknić. Myślisz ze nie będzie tęsknić bo pijesz, bijesz lub dużo pracujesz ? – nie, nieprawda. To i tak zadziała!
  Jego bycie poza domem będzie mu się kojarzyło z czymś nie do końca dobrym. Powrót do domu / to aby mama nie cierpiała będzie go w pewien sposób programowało od najmłodszych lat. Jest to dobry sposób na to aby wywołać w dziecku poczucie wyrzutów sumienia i tęsknoty. Jeśli dobrze zasiejesz, plony będzie można zbierać już w nastoletnim wieku dziecka.
 10. Ucz dziecka tego że do niczego się nie nadaje.
 11. Wytykaj błędy w relacjach interpersonalnych dziecka
 12. Jeśli nauczycielka w szkole wezwie Cię bo twoje dziecko kogoś zaatakowało, pobiło bo np. musiał wyładować na kimś słabszym relacje które nagromadziły się w domu (w twoim domu bo np. się rozwodzisz – Twoje życie też nie jest idealne. Mąż alkoholik / kobieta zdradza) Pamiętaj aby w tej sytuacji wstawić się za dzieckiem. Tutaj możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dowalić nauczycielce w szkole która ma 2 miesiące wakacji, ferie, wszystkie święta i jeszcze sobie za darmo na wycieczki jeździ) – jak jej dowalisz tzn nauczycielce ? Możesz powiedzieć że to nie Twój problem, że to ten drugi zaczął a nie Twój syn, że szkoła źle zajmuje się dzieckiem. Jak już rozprawisz się z nauczycielem to pamiętaj że zrobiłaś jeszcze coś bardzo ważnego. Uczysz dziecko patologicznych relacji z drugim człowiekiem. Dzięki takim sytuacją nie będzie potrafiło zbudować sobie dobrych relacji z innymi ludźmi. Już zawsze będzie samo i będzie do Ciebie wracać. Pomyślisz że to za proste. Nie – tak działaj w tym momencie trzeba wstawić się za dzieckiem, nie dać się obwiniać przez nauczycielkę która w pewien sposób atakuje Ciebie że źle wychowałaś dziecko – niech szkoła sobie z tym radzi sama. Za to dostają pieniądze od Państwa i to nie małe.
 13. Zawstydzaj dziecko. Jeśli jesteś matką możesz zawstydzać swoje dziecko. Już w okresie dorastania, dojrzewania seksualnego. Człowiek poblokowany w kwestii seksualnej a także nie potrafiący poprawnie rozumieć swoich zdrowych potrzeb seksualnych będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Nie będzie potrafił/potrafiła zbudować zdrowej relacji z partnerem. Po rozwodzie wróci do Ciebie lub przynajmniej będzie miał dla Ciebie rodzica więcej czasu.
 14. Stosuj przemoc fizyczną/psychiczną – tak wychowane dziecko będzie rozumiało że ktoś inny (w pracy szef, partnerka) będzie mogła się w ten sposób zachowywać. To dziecko będzie mogło także w efektywny sposób wychowywać swoje dzieci. Wtedy twoje dziecko nie zarzuci Tobie że nie dałeś/dałaś mu metod do wychowania swoich dzieci a Twoich wnuków.
 15. Jeśli ty sama/sam masz niskie poczucie własnej wartości Twoje dziecko Cie nie prześcignie. Będziesz zawsze tym silniejszym / tą silniejszą. Nie masz konkurencji i zawczasu ją usuniesz ze swojego otoczenia.